Firma Content Networks 

rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku, oferując swoje usługi w dwóch obszarach: Media Workflow i Digital Signage.
Wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na czynny udział w procesie transformacji w dziedzinie mediów. Skrupulatne obserwacje umożliwiły stworzyć rozwiązania, dzięki którym nasi Klienci sprawnie rozwijają swoje organizacje.

Media Workflow

Content Networks jest integratorem IT na rynku medialnym. Działalność w obszarze Media Workflow pokrywa pełen cykl życia materiału audio/video od ingestu do systemu, poprzez transkodowanie, edycję, QC, zarządzanie metadanymi, aż do szeroko rozumianej emisji i archiwizacji.

Z uwagi na portfolio partnerów i przeprowadzonych projektów, firma specjalizuje się w tworzeniu rozbudowanych wielopoziomowych archiwów cyfrowych dużej pojemności, zarówno od strony sprzętowej jak i programowej.

Dzięki współpracy ze światowymi liderami zapewniamy najwyższej jakości usługi i rozwiązania zarządzania kontentem medialnym na każdym etapie jego życia.

Do najważniejszych partnerów należą: Dalet, EcoDigital, Sony ODA, Quantum, NetApp, XenData, Telestream, HP, Fujitsu, MOG Technologies.

Wśród klientów są największe stacje telewizyjne i radiowe w Polsce.

Digital Signage

Należący do firmy system ADScreen przeznaczony jest do prezentacji treści na profesjonalnych ekranach multimedialnych. Umożliwia tworzenie i wyświetlanie komunikatów dostosowanych do odbiorców w określonym miejscu i czasie. Liczba ekranów może być nieograniczona, a każdy z nich może wyświetlać inną treść. Zarządzanie ekranami odbywa się zdalnie, z każdego urządzenia z dostępem do Internetu.

System można wykorzystać do celów promocyjnych, sprzedażowych oraz informacyjnych, a przekaz można wzbogacić  dodatkowymi aplikacjami (np.: prognoza pogody, kurs walut, pasek RSS).

Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie w wielu branżach. Można je wykorzystać do wyświetlania komunikatów w każdej przestrzeni, w celu zwrócenia uwagi odbiorcy (m.in.: galerie handlowe, sklepy, hotele, lokale gastronomiczne).

W ramach współpracy zapewniamy usługi instalacyjne, serwisowe, monitoring pracy urządzeń 24/7 oraz stały dostęp do statystyk.